środa, 30 października 2013

B.A.M. cz.2 BOBBI BROWN Perfekcyjny Makijaż

 TYTUŁ: Perfekcyjny Makijaż


AUTOR: Bobbi Brown

WYDAWNICTWO: GALAKTYKA

DOSTĘPNOŚĆ: Księgarnie stacjonarne 
i internetowe, allegro, empik.
 
CENA: od 50 PLN do 70 PLN

Kilka słów o autorce:
Kto z nas nie zna wspaniałej marki kosmetycznej Bobbi Brown Cosmetics, wielu też, zapewne słyszało o jej założycielce, od której imienia i nazwiska marka wzięła swą nazwę. Motto Bobbi Brown, które przyświeca jej w pracy to: " makijaż jest sposobem dla kobiety by wyglądać i czuć się sobą , tylko ładniejszą i bardziej pewną siebie ", piękny, naturalny look stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Bobbi Brown jest niewątpliwie kobietą sukcesu poza wspomnianą światowej sławy firmą kosmetyczną dostępną w pięćdziesięciu krajach, pisze również książki o makijażu z których kilka doczekało się statusu  bestsellerów. Bobbi znalazła się na liście najlepiej sprzedających się autorów New York Times. Do tej pory wydała sześć książek o makijażu i stylu życia: Bobbi Brown Beauty, Bobbi Brown Teenage Beauty, Bobbi Brown Beauty Evolution, Bobbi Brown Living Beauty oraz Bobbi Brown Makeup Manual (Perfekcyjny Makijaż) i Bobbi Brown's Pretty Powerful. Bobbi Brownto to również redaktor działu urody w Today Show stacji NBC i czołowy makijażysta najlepszych pokazów mody.


Jej biografia sprawia, że mamy pewność że uczymy się od najlepszych!


O samej książce:


Dane techniczne: Książka liczy 232 strony, wypełnione niemal w równych częściach tekstem i wspaniałymi fotografiami, okładka miękka. Pozycja ta jest ogólnodostępna i nie powinniście mieć kłopotów z jej nabyciem. Najprościej skorzystać tu z serwisu allegro lub udać się do empiku (nawet jeśli nie ma jej na stanie, mogą ją dla was sprowadzić). Cena publikacji to dość newralgiczna kwestia. Kwota jaką musimy uiścić, u rożnych sprzedawców może różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych, warto zatem poszukać okazyjnej ceny. W moim odczuciu, choć nie wybrałam najtańszej opcji, egzemplarz, który posiadam był wart każdej złotówki;) 


 Treść: Książka została wyraźnie podzielona na dwie części. Rozdziały zawarte w sekcji o nazwie "podstawy" to prawdziwa podroż przez tajniki make-upu, swoisty przyspieszony kurs makijażu, opracowany przez samą Bobbi. Kolejne tytuły ukazują nam jak prawidłowo przygotować się (w każdym możliwym aspekcie) do tego aby stworzyć perfekcyjny makijaż
   

oraz zdradzają tajniki makijażu kolejnych strategicznych części naszej twarzy.Część pierwszą kończy karta twarzy (co to? odp. znajdziesz w cz. I B.A.M.) i makijaże specjalne np. ślubny, dla nastolatek, dla przyszłych mam lub makijaż na kiepski dzień;PDruga część książki nosi miano "Mistrzowski Poziom" i zadedykowana została profesjonalistom.To zbiór wskazówek dotyczących różnych sfer pracy makijażysty, począwszy od samego kunsztu, poprzez potrzebne narzędzia, na INSPIRACJI (nie przypadkiem pisanej dużymi literami) kończąc.


Moja opinia: Książka opatrzona jest podtytułem głoszącym: Dla wszystkich- od początkujących po profesjonalistów. Piękna idea ale nie będę owijać w bawełnę, zupełny laik nie jest w stanie nauczyć się robienia makijażu bazując tylko na tej publikacji. To raczej przewodnik dla kogoś, kto już trochę "liznął" z tematu make-up. Jest jednak jedna rzecz w tej książce, która każdemu pomoże. Mianowicie fotografie będące wspaniałą inspiracją, dające kopa do działania. Mając ją w ręku odczuwam lekki dreszcz emocji a wertując kolejne kartki po raz kolejny ciągle jestem pod wrażeniem talentu autorki.ŚCISKAM GORĄCO;*
 

1 komentarz:

  1. Great book!! I love BB!!!
    Have a good week!! and my g+ for your post!!!!:)))

    Besos, desde España, Marcela♥

    OdpowiedzUsuń